Natalja Vikulina je umělkyně, designérka a badatelka pracující v celé řadě oborů v oblasti vizuální komunikace, včetně fotografování a pohyblivého obrazu. Obdržela akademický titul v oblasti vizuální komunikace na Royal College of Art v Londýně. Vystavovala na mezinárodní úrovni v Londýně, Rize, Moskvě, Petrohradě a ve městě Nižnij Novgorod.

V evropské malířské tradici krajiny nebyly jen krásnými obrázky s ohromujícími výhledy, ale také, do jisté míry, sloužily jako politické manifesty. V tomto projektu jsou krajiny vnímány jak z hlediska malířské tradice (jako přivlastňování jejích forem a diskurzů pro kritickou reflexi), tak jako sociální konstrukt, který se mění a neustále (v proměnách času) defnuje sám sebe.

Projekt Krajiny města Nižnij Novgorod vznikl jako výsledek výzkumného pobytu autorky v národním centru současného umění ve městě nižnij novgorod v rusku. Program výzkumných pobytů byl založen, aby rozvíjel nové, moderní znalosti o městě. Projekt měl za cíl prozkoumat identitu města nižnij novgorod. zaměřil se na 8 okrsků, především na ty části města, které by jinak byly považovány za příliš „banální“ či nedostatečně „zajímavé“ pro focení nebo prezentaci.

Tagged:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *